098 7 242 626

пн - пт 9:00 - 18:00

сб - нд вихідний

Опалення за допомогою рекуператора Blauberg Vento Expert Plus

19 сентября

Як заощадити на опаленні за допомогою рекуператора Blauberg Vento Expert Plus? Звернімося до цифр!

Найоб'єктивнішим аргументом на користь рекуператора є конкретні цифри та розрахунки.

Згідно з рекомендаціями достатнім рівнем вентиляції вважається 10 л повітря на секунду на одну особу. При провітрюванні шляхом відкривання вікон нам потрібно здійснити додаткове обігрівання приміщень, що вимагатиме витрати електроенергії або газу. І що нижча температура вуличного повітря, то більшими будуть втрати тепла й вищими витрати.

Оцінимо обсяги тепловтрат при провітрюванні двома способами — шляхом відкривання вікон та з використанням рекуператора VENTO Expert.

Формула для розрахунку втрат тепла має такий вигляд:

 W=1,2 x Q x (Tвнутр. — Tзовніш.), де W — це втрати тепла у ватах (Вт), Q — витрата повітря в літрах за секунду (л/с), Tвнутр. — внутрішня температура у приміщенні (°C), Tзовніш. — зовнішня температура (°C).

Якщо температура вуличного повітря –5 °C, а в приміщенні +21 °C, то для догрівання вхідного холодного повітря до кімнатної температури на одну людину в приміщенні потрібно додатково витратити: W = 1,2 x 10 x (21+5) = 312 Вт.

Якщо за таких самих температур розрахувати витрату тепла на прогрівання вхідного повітря до температури +21 °C, використовуючи рекуператор VENTO Expert з ефективністю рекуперації 93%, то на вході до приміщення ми отримаємо тепліше повітря з температурою +19 °C і, відповідно, нові підсумкові дані: W = 1,2 x 10 x (21–19) = 1,2 x 10 x 2 = 24 Вт.

Отже, за умови провітрювання через вікна на догрівання повітря на одну людину потрібно витратити 312 Вт, а в разі використання рекуператора VENTO Expert — лише 24 Вт.

Економія становить 92%. Іншими словами, рекуператор VENTO Expert дозволяє заощадити до 92% коштів на опалення, які довелося б витратити на прогрівання прохолодного свіжого повітря, яке надходить через відкриті вікна.

Опалення за допомогою рекуператора Blauberg Vento Expert Plus