098 7 242 626

пн - пт 9:00 - 18:00

сб - нд вихідний

Стіни, що випромінюють енергію

04.10.2020
Стіни, що випромінюють енергію

Фахівці Ексетерського університету (Великобританія) розробили скляні будівельні блоки, в які вбудовані невеликі сонячні панелі.

Склоблоки Solar Squared - ще одна реалізація технології BIPV (Building Integrated Photovoltaics), яка виробляє електрику з пристроїв, інтегрованих в архітектурні об'єкти.

«Сонячні цеглини», що отримали назву Solar Squared, призначені для будівництва нових або ремонту існуючих об'єктів. Аналогічно традиційним будівельним скляним блокам, вони дозволяють денному світлу проникати всередину приміщення. Разом з тим, вони оснащені інтелектуальної оптикою, яка фокусує сонячне випромінювання на невеликих фотоелементах, що дозволяє збільшувати їх продуктивність.

Велика частина світла, що надходить, проходить безпосередньо крізь панелі, висвітлюючи внутрішній простір житла. При цьому блоки можна тонувати зсередини, щоб запобігти перегріву повітря в приміщеннях. До слова, за заявою розробників, Solar Squared забезпечують кращу теплоізоляцію, ніж їхні традиційні скляні побратими.

"Будинки споживають більше 40% вироблюваної енергії, якщо розподілити ці показники рівномірно по земній кулі", - каже Байг, який працює в даний час в інституті екології і сталого розвитку в Корнуеллі, - "Використання стандартних сонячних технологій обмежена через великі потреби в площі і негативного візуального ефекту. Ми хотіли подолати ці обмеження шляхом застосування технології, яка стала б частиною зовнішнього оздоблення будівлі. тепер у нас є можливість будувати із застосуванням вбудованих, доступних за ціною і привабливих зовні сонячних технологій, які стають частиною архітектури - в місцях, де потреба в енергії найбільша, при цьому виявляється менший вплив на ландшафт і якість життя".