098 7 242 626

пн - пт 9:00 - 18:00

сб - нд вихідний

Поширені запитання

Шумові характерисики вентилятрів

Шумові характеристики обладнання приведені у вигляді таблиці, де міститься:

  • Рівень звукової потужності шуму в дБА з розбивкою по смугах частот, рівні звукової потужності до входу, до виходу і до оточення вентилятора.
  • Загальний рівень звукового тиску дБА на відстані 3м.

Полоса частот ділиться на 8 груп хвиль. В кожній групі визначена середня частота: 63Гц, 125Гц, 250Гц, 500Гц, 1000Гц, 2кГц, 4кГц, 8кГц. Будь-який шум розкладається по групах частот і можна знайти розподіл звукової енергії по різних частотах.

Шум від вентилятора розповсюджується по повітропроводу (повітряному клапану), частково згасає в його елементах і через повітророзподільні повітроприймальні решітки проникає в обслуговуване приміщення.

Основою для проектування систем вентиляції є акустичний розрахунок – обов’язковий додаток до проекту вентиляції будь-якого об’єкта.

дБА

Характеристика

Джерела звуку

0

Нічого не чути

-

5

Майже не чути

-

10

Тихий шелест листя

15

Ледве чути

Шелест листя

20

Шепіт людини (на відстані 1м.)

25

Тихо

Шепіт, цокання настінного годинника

30

Норма для житлових приміщень вночі (з 23:00 до 7:00)

35

 

Досить чути

Приглушена розмова

40

Звичайна розмова, норма для житлових приміщень вночі (з 23:00 до 7:00)

45

Розмова звичайної гучності

50

Виразно чути

Розмова, друкарська машинка

55

Норма для офісних приміщень класу А (за європейськими нормами)

60

 

Голосно

Норма для контр

65

Гучна розмова (на відстані 1м.)

70

Гучні розмови (1м.)

75

Крик, сміх (1м.)

80

 

Дуже голосно

Крик, звук мотоциклу з глушником

85

Голосний крик, вантажний залізничний вагон (на відстані 7м.)

90

Звук проїжджаючого вагону метро (7м.)

95

Звук оркестру, переривчасті звуки проїжджаючого вагону метро, гуркіт грому

100

 

Вкрай голосно

Максимально допустимий звуковий тиск для навушників плеєра (за європейськими нормами)

105

В літаку, випущеному до 1980р.

110

Вертоліт

115

Піскоструйний апарат

120

Майже нестерпно

Працюючий відбійний молоток

130

Больовий поріг

Звук злітаючого літака

Які характеристики обладнання мають вирішальне значення при проектуванні систем вентиляції?

Головними характеристиками є:

  • рівень шуму від роботи обладнання;
  • кількість споживаної електроенергії;
  • можливість управління обладнанням;
  • ефективність рекуперації.
Які типи обладнання рекомендується використовувати для вентиляції будинку або квартири?

Для дому та квартири в основному використовуються невеликі вентустановки. Оптимальним варіантом для приватного будинку або квартири буде використання припливно-витяжної системи, яка забезпечує подачу свіжого повітря в житлові приміщення, і видалення повітря з цих та інших зон. Крім того, в житлових будинках, котеджах або квартирах можуть бути присутніми окремі витяжні системи для санвузла, ванної кімнати, кухні та інших приміщень, які частіше за все не підключаються до припливно-витяжної системи вентиляції.

Які вентиляційні канали краще використовувати - прямокутні або круглі, гнучкі алюмінієві, гнучкі з поліестеру?

Найменший опір який рухається повітрю надають круглі повітроводи з ідеально гладкою поверхнею. Однак існують місця, де неможливо протягнути цілий канал діаметром навіть 10 см. Тоді нам прийдуть на допомогу прямокутні канали. Коли вентиляційний канал на невеликій ділянці кілька разів повертає, коли до магістрального каналу треба під'єднати стельову грати або анемостат і т.п. Тому для приєднання кухонних витяжок, канальних нагрівачів, газових котлів, для витяжки повітря з високим вмістом абразивного пилу ідеально підходять гнучкі алюмінієві повітроводи.

У чому різниця між роторним і пластинчастим рекуператором?

Сучасні припливні-витяжні вентиляційні установки часто обладнуються рекуператором. Найбільш часто використовуваних типів рекуператорів два: роторний і пластинчастий. Є ще інші мало використовувані види рекуператорів, але про них в інших статтях. Більш докладно конструкція роторного і пластинчастого рекуператорів можете почитати в інший нашій статті за посиланням. Коротко про ці два види рекуператорів можна сказати наступне. Роторні рекуператори мають більш високий ККД - 80-90%. Вони не схильні до обмерзання, але вони мають більш складну конструкцію і значно дорожче, ніж пластинчастий.
Пластинчастий рекуператор відповідно має більш низький ККД до 60%, він простий у виготовленні і значно дешевше роторного, якогось особливого обслуговування він не вимагає, але необхідно забезпечити від нього відведення конденсату.

У чому різниця канальної і безканальної вентиляції?

Системи вентиляції мають розгалужену мережу воздуховодов для переміщення повітря (канальні системи) або канали (повітроводи) можуть бути відсутні, наприклад при установці вентилятора в стіні, в перекритті, при природній вентиляції.

Припливно-витяжних системах вентиляції. Чим вони характеризуються?

Припливно-витяжні системи вентиляції - найбільш частий і ефективний варіант пристрою вентиляційної системи, при якій повітря в приміщення подається припливною системою, а віддаляється витяжний. Обидві системи працюють одночасно. При цьому їх продуктивність повинна бути однаковою, щоб виключити різницю повітряного тиску всередині і зовні приміщення, що приводить до ефекту «ляскаючих дверей». Припливно-витяжні системи аналогічно припливним можуть розроблятися як на базі вентиляційних установок, так і складатися з окремих елементів.

Боротьбу зі шкідливими речовинами, що містяться в повітрі приміщень, зазвичай ведуть за допомогою місцевої або загальнообмінної вентиляції.

Що таке витяжна система вентиляції, для чого вона призначена?

Витяжні системи вентиляції призначаються для видалення забрудненого повітря. Штучна витяжна вентиляція, як правило, простіше припливної і може складатися з одного витяжного вентилятора або навіть природної витяжки, якщо обсяг приміщення невеликий. Однак при роботі одночасно на кілька приміщень або на приміщення складної планування потрібна організація забірної мережі повітропроводів, по яких повітря за допомогою вентилятора буде віддалятися назовні.

Як працює припливна система вентиляції?

Типова припливна механічна вентиляційна система складається з наступних компонентів:

Решітка входу. Через неї зовнішнє повітря надходить в систему вентиляції. Ці решітки, як і інші елементи вентиляційної системи, бувають круглої або прямокутної форми. Повітрозабірні грати не тільки виконують декоративні функції, але і захищають систему вентиляції від потрапляння всередину крапель дощу і сторонніх предметів.

Повітряний клапан. Служить для запобігання попадання в приміщення зовнішнього повітря при вимкненому системі вентиляції. Повітряний клапан особливо необхідний взимку, оскільки без нього в приміщення безконтрольно проникати холодне повітря і сніг. Як правило, в припливних системах вентиляції встановлюються повітряні клапани з електроприводом, що дозволяє повністю автоматизувати управління системою: при включенні вентилятора клапан відкривається, при виключенні - закривається.

Фільтр. Цей елемент необхідний для захисту як самої системи вентиляції, так і вентильованих приміщень від пилу, пуху, комах. Зазвичай в системі встановлюється один фільтр грубого очищення, який затримує частинки величиною більше 10 мкм. Якщо до чистоти повітря пред'являються підвищені вимоги, то додатково можуть бути встановлені фільтри тонкої очистки (для частинок до 1 мкм) і особливо тонкого очищення (затримують частинки до 0,1 мкм).

Фільтруючим матеріалом в фільтрі грубого очищення служить тканина з синтетичних волокон, наприклад акрилу. Фільтр необхідно періодично очищати від бруду і пилу, зазвичай не рідше 1 разу на місяць.

Калорифер або повітронагрівач. Призначений для підігріву повітря, що подається з вулиці в зимовий час. Калорифер може бути водяним (температура гарячої води повинна бути не менше 70 ° С) або електричним. Для невеликих припливних установок вигідніше використовувати електричні калорифери, оскільки установка такої системи вимагає менших витрат. Для великих приміщень (площею понад 100 м2) бажано використовувати водяні нагрівачі, інакше витрати на електроенергію виявляться дуже великими.
Для значного зниження витрат на підігрів холодного повітря використовується рекуператор - пристрій, в якому холодний припливне повітря нагрівається за рахунок теплообміну з видаляється теплим повітрям. Повітряні потоки при цьому не змішуються.

Що таке природна вентиляція?

Переміщення повітря в системах природної вентиляції відбувається: внаслідок різниці температур зовнішнього і повітря в приміщенні; від різниці тисків «повітряного стовпа» між нижнім рівнем (приміщенням) і верхнім рівнем (витяжним пристроєм, встановленим на покрівлі будинку); в результаті впливу так званого вітрового тиску. Системи природної вентиляції прості і не вимагають складного устаткування і витрати електричної енергії. Однак ефективність таких систем залежить від змінних факторів (температури повітря, напрямку і швидкості вітру), тому вони не можуть вважатися надійними.

1 2 »